Wśród najważniejszych kwestii dla seniorów, którzy chcą spędzić swoje ostatnia lata życia w domu opieki, jest lokalizacja, która dla wielu z nich powinna wiązać się z możliwością wypoczynku na łonie przyrody. Jest to sposób na zrelaksowanie się, zaczerpnięcie świeżego powietrza oraz spędzanie czasu z dala od zgiełku panującego w miastach. To dla nich często odmiana od trybu życia we wcześniejszych latach, gdy wielu seniorów spędza swoje dojrzałe lata w mieszkaniach w bloku.

Spacery na łonie natury

Miłą odmianą podczas jesieni swojego życia spędzanego w domu spokojnej starości może być wybór ośrodka położonego nad Świdrem. Bliskość rzeki, a także malowniczych lasów należących do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego może sprawić, że przebywające tam osoby będą mogły nacieszyć oczy pięknymi widokami, ale także poczuć przyjemną atmosferę, którą może zapewnić jedynie natura.

Park na terenie ośrodka

Możliwość skorzystania z pobytu w prywatnym domu opieki seniora w nad Świdrem w Otwocku to nie tylko piękne okoliczności przyrody związane z jego lokalizacją. Również na terenie samego ośrodka można poczuć się bardzo przyjemnie, spędzając czas w parku, w cieniu drzew, z możliwością spacerowania, a także siedzenia na ławeczce, obserwując z oddali przepływającą nieopodal rzekę Świder.

Atrakcje wewnątrz domu spokojnej starości

Seniorzy przybywający do domu opieki w Otwocku położonego nad Świdrem mają również możliwości komfortowego spędzenia czasu, gdy pada deszcz lub zbyt duży upał lub mróz nie stanowi dogodnych warunków atmosferycznych do spacerów. Wówczas można odpocząć w komfortowych pokojach z łazienkami, ale także skorzystać z balkonów, w które są one również wyposażone. W celu komfortowego spędzenia czasu przygotowane zostały także pomieszczenia rekreacyjne.

Inne możliwości

Pobyt w domu spokojnej starości to również dostęp do opieki lekarskiej oraz pielęgniarskiej, a także rehabilitacja, która wykonywana jest na terenie ośrodka. W ten sposób można dbać zarówno o swoją kondycję fizyczną i stan zdrowia, ale także o komfort psychiczny. Na tę ostatnią kwestię wpływ mają również zajęcia plastyczne czy imprezy okolicznościowe, które również odbywają się na terenie ośrodka położonego nad Świdrem.